2 mai, LUNI

9.00

Întâlnirea trupelor de teatru de elevi, ediţia a V-a – etapa naţională. Oaspetele de onoare al galei de închidere: Dancs Annamari. / Sala de festivităţi a şcolii Generale „Váradi József”

9.00,
10.00,
11.00

A medve nem játék” – spectacol interactiv pentru copii. Realizat de: Kovács Linda, Ségercz Ferenc, Ticusan János, Vitályos Lehel, Ferenc Áron / Biblioteca Judeţeană „Bod Péter”, sala Gábor Áron

18.00

Teatru: „ Pinokkió, poveste-musical (regia: B. Fülöp Erzsébet) – Teatrul Naţional Târgu Mureş, Compania „Tompa Miklós” / Teatrul „Tamási Áron”, Sala Mare


3 mai, MARŢI

10.00

Teatru: „Csipkerózsika” de Grimm (regia: Ivácson László) – Teatrul „Tomcsa Sándor” (Odorheiu Secuiesc) / Teatrul „Tamási Áron”, Sala Mare


4 mai, MIERCURI

9.00, 10.00,
11.00

A medve nem játék” – spectacol interactiv pentru copii. Realizat de: Kovács Linda, Ségercz Ferenc, Ticusan János, Vitályos Lehel, Ferenc Áron / Biblioteca Judeţeană „Bod Péter”, sala Gábor Áron


5 mai, JOI

11.00,

13.00

Concert pentru copii: Formaţia Bóbita (HU) / Casa de Cultură a Sindicatelor

Concert pentru copii: Formaţia Bóbita (HU) / Casa de Cultură a Sindicatelor


6 mai, VINERI

14.00  

Programul elevilor şcolii Generale „Néri Szent Fülöp” / Centrul Comunitar pentru Romi, Őrkő

14.00

Activităţi meşteşugăreşti: pâslă, olărit, funărie – Fundaţia Guzsalyas / Grădina Artelor


7 mai, SÂMBĂTĂ

11.00

Atelier teatral si facepainting pentru copii – preşcolari şi din şcoala primară

Povestile lumii” - Teatrul „Andrei Muresanu” / Cortul Tineretului Român pentru Comunitate, parcarea Restaurantului Park

11.00

Activităţi meşteşugăreşti: pâslă, olărit, împletire paie – Fundaţia Guzsalyas / Grădina Artelor

11.00

Campionat Streetball (înscrieri până la ora 10:30) / în faţa Restaurantului Tribel

11.00

Competiţie foosball – Sepsi ISE / Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

11.00

Parcul de statui – Atelierul de Teatru „Osonó” şi elevii clasei de actorie a Şcolii Populare de Artă / Grădina Artelor

12.00

Cântece din folclorul copiilor – recital de blockflote al copiilor din Grupul „Crescendo” / Cortul Tineretului Român pentru Comunitate, parcarea Restaurantului Park

12.00

Tărâmul fermecat – jocuri interactive pentru copiii din târg – Caritas Alba-Iulia / Târgul meşteşugerilor, curtea sediului Caritas

12.00

Lumea pe roţi – concurs de bicicletă, tricicletă şi trotinetă pentru copii preşcolari – Homa srl., Jaxtrem Sport Club şi Jacko Sport / în faţa Colegiului Naţional „Mihai Viteazul”

13.00

Concurs Bike trial / BMX / Casa de Cultură a Sindicatelor

13.00

Start „Treasure Hunt”/ Cortul HÁRIT şi Cortul Tineretului Român pentru Comunitate, parcarea Restaurantului Park

16.00

Activităţi meşteşugăreşti: pâslă, olărit, împletire paie – Fundaţia Guzsalyas / Grădina Artelor

18.00

Premiere „Treasure Hunt”/ Cortul HÁRIT şi Cortul Tineretului Român pentru Comunitate, parcarea Restaurantului Park



8 mai, DUMINICĂ

11.00

Activităţi meşteşugăreşti: pâslă, olărit, împletire căluţ din papură – Fundaţia Guzsalyas / Grădina Artelor

15.00

Activităţi meşteşugăreşti: funărie, olărit, împletire coş din papură – Fundaţia Guzsalyas / Grădina Artelor


Scena B - P-ţa Sfântu Gheorghe


6 mai, VINERI

15.15

Grupele de dans ale şcolilor Generale „Nicolae Colan” şi „Ady Endre”


7 mai, SÂMBĂTĂ

11.30

Spectacolul grupei de copii a Asociaţiei Catolice de Tineret „Micii Apostoli”


8 mai, DUMINICĂ

10.45

Dans modern: Buburuzele, (Şcoala Speciala Sfântu Gheorghe şi Grupul Şcolar Constantin Brâncuşi)

15.30

Teatru de păpuşi: „Vásárfiak” – Teatrul de Păpuşi „Napsugár” din judeţul Békés, Ungaria


Scena din Grădina Artelor - Grădina Muzeului Naţional Secuiesc


6 mai, VINERI

10.00

Programul elevilor din Şcoala Generală „Váradi József”, clasele: I. A., IV. B, V. B, I. E.

11.00

Spectacol muzical: „Macskaarisztokraták”- Grădiniţa „Csipike”, grupa mare Step by step

11.15

Jocuri de copii de primăvară– Grădiniţa „Csipike”, grupa pregătitioare

11.30

Dans popular – Grădiniţa „Pinocchio”, grupa mare

11.45

Dansuri renascentiste – Grădiniţa „Pinocchio”, grupa pregătitoare

12.00

Spectacol de dans modern: Dans de primăvară - Grădiniţa „Pinocchio”, grupa mică, mijlocie, mare

13.15

Dans modern: clasa IV. A., Liceul „Mikes Kelemen”

13.30

Mici flautişti – clasa III. C., şcoala Generală „Gödri Ferenc”

13.45

Dansuri secuieşti: clasa II. B., şcoala Generală „Gödri Ferenc”

14.00

Dansuri din zona Ciucului: clasa III. C., Liceul „Mikes Kelemen”

14.15

Corul Colegiului Reformat, clasele V-VIII şi formaţia de flaut a clasei V. C. din şcoala Generală „Váradi József”

15.00

Spectacol pentru copii: Formaţia Kelekótya


7 mai, SÂMBĂTĂ

14.00

Corul de copii MINISNAPS


Programe permanente

6-8 mai,

15.00-19.00     

Sală de aşteptare pentru copii / Muzeul Naţional Secuiesc

Proiecţie de filme şi desene animate din arhiva Duna TV şi a Televziunii Maghiare de Stat

6-8 mai,

11.00-18.00

Grădina cu minuni, programe pentru copii – Asociaţia ERSZI / Grădina Artelor



<< înapoi
© - Zilele Sfântu Gheorghe 2011