6 mai, VINERI

15.30

Deschiderea cortului Tineret Român, cântă Grupul Seri Albastre” / Cortul Tineretului Român pentru Comunitate, parcarea Restaurantului Park

16.00

Înscrieri pentru „Treasure Hunt”, cel mai mare concurs pe echipe de „căutare de comori” / Cortul Tineretului Român pentru Comunitate şi Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

17.00

Discuţii libere, moderate de membrii Debate Club Sfântu Gheorghe,

interpreţi locali de beat-box, dansatori şi sesiune de autografe Hi-Q / Cortul Tineretului Român pentru Comunitate, parcarea Restaurantului Park

20.00

Karaoke Night – şlagăre mai vechi sau mai noi vor fi fredonate până târziu în noapte / Cortul Tineretului Român pentru Comunitate şi Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

20.30

Blues Pub: Confusion / Di Stefano Bar

22.00

Blues Pub: Radio Blues Budapest (Budapesta) / Di Stefano Bar

22.45

Sesiune de autografe: Patai Anna, Giorgio, Kökény Attila / Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

23.00

Retro Disco Party – Dj Dominique / Energy Play Club, sala nouă

23.30

Blues Pub: Blúz Bend / Di Stefano Bar



7 mai, SÂMBĂTĂ

11.00

Demonstraţie de dresaj canin / Stadionul mic

17.00

Discuţii libere, moderate de membrii Debate Club Sfântu Gheorghe, interpreţi locali muzică pop şi rock şi sesiune de autografe Mircea Baniciu / Cortul Tineretului Român pentru Comunitate, parcarea Restaurantului Park

19.00

Sesiune de autografe: Compact Disco / Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

21.00

Sesiune de autografe: Keresztes Ildikó, Nagy Feró / Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

22.00

Kollektive Session: Deschidere – Friends in Fire, demonstraţie de jonglerie cu focul– Tone Troopers / Casa de Cultură a Sindicatelor, sala Disco

22.00

Kollektive Session:Petrecere audiovizuală – Tone Troopers / Casa de Cultură a Sindicatelor, sala Disco

Invitaţi: Beast & Mc Slowmotion

Aquasky (UK)

Dudu & Mc Tina

Grid & Mc Slowmotion

+ Vj Photone, percuţie şi jonglerie cu focul

22.00

Concert: Hot Snow Storm (Gheorgheni) / Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

23.00

Concert: Lama Dalai (HU) / Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

23.00

Marcian Petrescu & Trenul de Noapte (Bucureşti) / Old Man’s Pub

24.00

Beat Box: BeatJoc (Odorheiu Secuiesc)/ Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

00.30

Angel B. Feat. Dj Áronka Party/ Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park


8 mai, DUMINICĂ

10.00

Concurs de pescuit. Înscrieri la magazinul de pescuit de pe strada Ciucului, nr. 21 sau la faţa locului de la ora 8. / Lacul Lengyel

10.15

Duatlon (înscrieri de la ora 9:00) – Asociaţia Alpin Sport / Start din fata Colegiului Naţional „Mihai Viteazul”

11.00

Demonstraţie de dresaj canin / Stadionul mic

16.00

Probă de forţă: Concurs de tractare de camion – înscrieri de la ora 14:00 / în faţa Restaurantului Tribel

20.00

Friends in Fire – jongelrie cu foc/ Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park

21.00

Şlagăr party/ Cortul HÁRIT, parcarea Restaurantului Park


Rock Stage –Casa de Cultură a Sindicatelor, sala Disco

5 mai, JOI

18.00

Graphic (Braşov)

18.45

Crazy Snowman

19.30

Crash(heavy metal)

20.30

Ad Astra(progressive thrash/power metal) (HU)

21.30

Stonedirt (metal/southern rock/thrash) (HU)

23.00

Replika (HU)

01.00

Chance at Last Day


Scena A - P-ţa Libertăţii

5 mai, JOI

21.00

Formaţia Tribut LGT şi invitatul său surpriză


6 mai, VINERI

14.00

Sound check: Takáts Tamás Blues Band

15.00

Elendil (Nightwish cover)

16.00

Flavius Hosu – tânărul baterist de minune

16.30

Selfish Murphy muzică de petrecere irlandeză şi dansatorii de la Ida Aerobic

18.00

Gerendás Péter şi prietenii

19.30

Concert Live Hi-Q(Bucureşti)

20.40

Concert Megasztár 5: Patai Anna, Giorgio, Kökény Attila (HU)

22.30

C. C. Catch (DE)

23.45

Takáts Tamás Blues Band (HU)


7 mai, SÂMBĂTĂ

18.00

Defender (Târgu Mureş)

18.45

Keresztes Ildikó (HU)

20.00

Mircea Baniciu (Phoenix, Pasărea Colibri) şi prietenii (Bucureşti) – concert live, oferit de Covalact

21.30

Hobo és Bandája concert live (HU) – concert de promovare a albumului „Circus hungaricus” şi cele mai mari şlagăre

23.30

Nagy Feró şi Beatrice koncertje (HU)


8 mai, DUMINICĂ

16.00 

Concert etno-folk: NADARA (HU)

17.30 

Gală de operetă şi musical cu artiştii Teatrului de Operetă din Budapesta – Szendy Szilvi, Bordás Barbara, Dancs Annamari, Peller Károly, Vadász Dániel és Kerényi Miklós Máté

19.30

Concert live TNT(HU)

21.30

Formaţia de renume mondial SMOKIE concert live (UK)

23.15 

Focuri de artificii


Scena B - P-ţa Sfântu Gheorghe


5 mai, JOI

 19.30

Concert remember Pink Floyd - Room of the Floyd Affection


6 mai, VINERI

13.30

Dans modern: Trupa de Dans Syncron, Casa de Cultură Baraolt

15.00

Dansuri standard şi latino: Rus Team (Miercurea Ciuc)

16.00

Stand-up comedy: Zsók Levente

16.30

Stand-up comedy: Badár Sándor (HU)

18.00

Ráduly Botond MANÓşifomaţiaEquinox

19.30

Lansare albumMercedes Band

21.00

Kiss Forever Band (Nr. 1 european cover band) show – oferit de Depo

23.00

Ganxsta Zolee és a Kartelconcert live


7 mai, SÂMBĂTĂ

12.00

DemonstraţieTai-chi

12.10

Karate-show – Shoto Team (studenţii lui Préda Csaba şi Vass Hunor)

12.40

Dans:„În curtea lui Bethlen Gábor”– Formaţia Renaissance (Deva)

13.30

Programul Palatului Copiilor: dans modern, dansuri populare

14.45

Ansamblul de dans popular „Fenyőcske” (Casa de Cultură „Kónya Ádam”)şiGrupul Izvoraşul

16.00

Dans de bucurie, fragmente musical – CompaniaTeatrum Ad Flexum (Mosonmagyaróvár, Ungaria)

16.30

Insect – Show de parodie

18.00

Intim Torna Illegal (HU)

20.00

Pannonia Allstar Ska Orchestra (HU)

22.00

Compact Disco (HU)

24.00

Tündérground


8 mai, DUMINICĂ

13.00

Demonstraţie Ida Aerobik

14.00

Demonstraţie de dans: Clubul de Dans Luna Albastră

14.15

Trupa amatore de flamenco

16.20

Olimpiada mustăţilor din Trei Scaune – organizatori: Radio Sepsi şi cotidiaul „Székely Hírmondó”

17.00

Nótár Mary (HU)

19.15

A 15 éves Székely Hírmondó előfizetői tombolasorsolása

19.30

Extragere tombolă

19.30

Steam-Toto Tribute Band

20.45 

Concert funky: Funky Munky


Scena din Grădina Artelor - Grădina Muzeului Naţional Secuiesc


6 mai, VINERI

21.30  

Molnár Dixiland Band (HU)


7 mai, SÂMBĂTĂ

13.30

Minestrone Band – formaţie care cântă la instrumente din legume

20.00

Formaţia de etno-jazz Konkoly (HU)

22.00

Concert jazz: Snaps Vocal Band şi Luiza Zan (Bucureşti)


Május 8., VASÁRNAP

Ziua Europei – Festivitățile sunt difuzate de Duna Tv


15.00

Dancs Annamari, solista Teatrelor de Operetă din Bucureşti şi Budapesta, şi invitatul ei Kerényi Miklós Máté, comicul-dansator al Teatrului de Operetă Budapesta

16.15

Concert de lansare al albumului „Evilági” de Orbán Ferenc şi invitaţii săi

17.50

Extragere tombola – Târgul meşteşugarilor

20.00

Concert etno-rock: Transylmania


Art-Liveszínpad – în spatele bibliotecii

6 mai, VINERI

18.00

Programul „Hírsaláta” al Radio Live-Wave prezentat de Golyhó Tibor şi Petri Gergő

20.00

Chance at Last Day (concert groove-core) – Palatul Copiilor

21.00

Live-Wave party


 

7 mai, SÂMBĂTĂ

16.00

Emisiune live de pe scena Art-Live a Radio Live-Wave cu Vékony Zsolt

19.00

Tobacco Band (concert alternativ-blues-funk) – Palatul Copiilor

20.30

Crash (concert metal) – Palatul Copiilor


8 mai, DUMINICĂ

16.00

Emisiune live de de stand-up comedy a Radio Live-Wave cu Vékony Zsolt

19.00

Crazy Snowman (concert punk-pop-rock-alternativ) – Palatul Copiilor


Programe permanente

6-8 mai,

10.00-20.00

Program de călărie cu cai şi ponei – Asociaţia Sportivă Klub Shagya (Valea Crişului) / lângă Sala Sporturilor


6-8 mai,

10.00-17.00     

Probă de îndemânare pe lăzi – Jacko Sport şi Jaxtrem Sport Club / Parcul Elisabeta

6-8 mai,

11.00-18.00     

Climbing pe perete artificial de escaladă– Asociaţia Alpin Sport / Parcul Elisabeta



<< înapoi
© - Zilele Sfântu Gheorghe 2011